Неділя, 21.07.2019, 17:04

Головна » 2012 » Березень » 28 » Вага портфеля
Вага портфеля
Наказом Міністерства охорони здоров’я затверджено державні санітарні норми і правила «Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей». Згідно з ним загальна вага підручників із розрахунку на один навчальний день у комплекті з шкільним приладдям, без ваги ранця або портфеля, які учні переносять на відстань до трьох км, не повинна перевищувати таких норм: I—II класи — 1,5—2 кг; III—IV класи — 2—2,3 кг; V—VI класи — 2,3—3,0 кг; VII—VIII класи — 3—3,5 кг; IX—XI (XII) класи — 3,5—4,5 кг.
Крім цього, кожен підручник має визначену норму ваги: для I—II класів — 300 г, III—IV класів — 350 г, V—VI класів — 450 г, VII—X класів — 500 г, XI—XII класів — 600 г. Збільшення ваги підручника можливе, але не більше ніж на 20 відсотків. Також не рекомендується випускати підручники, розраховані на декілька років навчання.
Можливо, комусь вага шкільних портфелів видасться проблемою несерйозною і не вартою уваги. Переконані в протилежному, адже від такої, на перший погляд дрібниці, залежить здоров’я нашої нації. Діти не повинні носити до школи портфелі-гирі, адже навчатися потрібно з комфортом, а не зі шкодою для власного здоров’я.
Як вибрати шкільний рюкзак/ранець
Портфель - це не просто сумка, в якій ваша дитина носитиме зошити і підручники. Це як візитна картка учня. Одне з найважливіших завдань батьків у процесі покупки всього потрібного для навчання, це вибір портфеля для школяра. У торговельній мережі представлені найрізноманітніші ранці, портфелі й сумки для школярів, але далеко не всі вони можуть бути розцінені як підходящі. Як же вибрати шкільний рюкзак? Насамперед, безпека й зручність. Щоб дитині не загрожували скривлення хребта й некрасива хода, щоб вона менше втомлювалася, хоча б до 14 років не слід вибирати портфелі або сумки, які носять у руках. Виходячи із цієї аксіоми, вибираємо ранець або рюкзак. Для початкової школи краще ранець - на відміну від рюкзака він більш твердий і краще тримає форму.
10 порад, як вибрати шкільний рюкзак або ранець
1. Портфель повинен бути досить легким. У незавантаженому вигляді він не повинен важити більше десятої частини від ваги дитини, тому вага портфеля 800-1000 грамів буде оптимальною.
2. Розмір портфеля. По ширині ранець не повинен перевищувати відстань завширшки плечей дитини. По висоті не повинен підніматися над плечима й не повинен опускатися нижче лінії стегон. Щоб дотримати цих критеріїв, також важливо вірно відрегулювати довжину лямок.
3. Наплечні лямки повинні бути щільними й одночасно м'якими, близько 8 сантиметрів шириною, щоб полегшити тиск на плечі. У ранці повинні бути присутніми додаткові поясні ремені. Лямки й ремені повинні мати пряжки для регуляції під фігуру школяра.
4. Задня стінка ранця повинна бути ущільненою, щоб тверді предмети не впиралися в спину, пропускати повітря й усмоктувати вологу, тобто повинна бути ортопедичною. Боки й перегородки по можливості тверді, дно тверде.
5. У портфелі має бути багато відділень і кишень, для рівномірного розподілу ваги й полегшення пошуку шкільних речей.
6. Дуже важлива якість фурнітури. Перевірте блискавки, кнопки і замки. Дитина повинна їх легко відкривати й закривати, вони не повинні відкриватися мимовільно.
7. Матеріал зовнішньої сторони портфеля повинен бути непромокаючим. Фарбування стійким, що не линяє. Для перевірки проведіть по ранці вологою серветкою, деякі моделі виявляються невідповідними вже при цьому тесті, тому що залишають фарбу на серветці.
8. Не забудьте перевірити наявність світловідбиваючих елементів. Це не мода- це рекомендація для безпеки на дорогах. Бажано, щоб вони перебували з усіх боків портфеля.
9. Вибір оформлення, малюнка, забарвлення портфеля довірте самому школяреві. Якщо ранець буде учню подобатися, він піде в школу з гарним настроєм. Тільки не забудьте, що дуже світлий портфель швидко забрудниться й втратить свою привабливість, а дуже темний колір не прикрасить школяра.
10. Не забувайте про співвідношення ціни і якості. Постарайтеся зробити покупку заздалегідь, а не в останній місяць літа, вона обійдеться вам дешевше. Краще не намагайтеся купувати портфель на кілька років, по-перше, дитині за рік він, швидше за все, набридне, а по-друге, навіть ранець найкращої якості навряд чи витримає всі випробування при щоденному використанні в плин дев'яти місяців нашими енергійними школярами.
Категорія: Для учнів | Переглядів: 1745 | Додав: lana | Рейтинг: 0.0/0

«  Березень 2012  »