Вівторок, 25.06.2019, 23:52

Головна » 2016 » Січень » 31 » Всеукраїнська акція «Годівничка».
Всеукраїнська акція «Годівничка».
Умови проведення всеукраїнської акції «Годівничка»

1. Загальні положення:
Організацію та проведення Всеукраїнської природоохоронної акції «Годівничка» здійснюють Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, обласні, міські, районні центри еколого-натуралістичної творчості (станції юних натуралістів). Акція проводиться щорічно протягом вересня - квітня, починаючи з 2009 року.
2. Мета та завдання акції:
Акція започатковується з метою виховання ціннісного ставлення до біорізноманіття, проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони та збереження орнітофауни. Головними її завданнями є:
• ознайомлення з видовим різноманіттям зимуючих птахів своєї місцевості;
• надання учням знань з біології птахів, аспектів їх підгодівлі;
• оволодіння методиками визначення, спостереження та обліку зимуючих птахів;
• розвиток гуманного ставлення до птахів, мотивація до їх охорони.
3. Учасники акції.
До участі в акції запрошуються вихованці ДНЗ, учні загальноосвітніх та гуртківці позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного напряму, громадські екологічні об'єднання. Участь в акції може бути індивідуальною чи у складі команди.
4. Етапи проведення акції.
I етап - вивчення орнітофауни своєї місцевості, складання каталогів птахів, визначення місць, де птахи зустрічаються найчастіше, виготовлення годівниці та заготівля корму.
II етап - розвішування годівничок та здійснення підгодівлі птахів.
III етап - проведення свята «Зустрічі птахів», на якому підводяться підсумки акції. Протягом всього часу проведення акції дітьми ведуться спостереження за птахами, фіксуються результати спостережень. В процесі проведення акції можуть бути проведені масові заходи: Серед учнів:
* конкурс на кращу годівничку;
* конкурс на кращий малюнок, фотороботу, поробку;
* конкурс на кращий вірш, оповідання про птахів;
* конкурс на кращу листівку про зимуючих птахів.
Серед вчителів, вихователів, керівників гуртків:
• конкурс на кращий сценарій свята зимуючих птахів;
• конкурс на кращу розробку заняття про птахів. В рамках акції проводиться Великий зимовий облік птахів.
Матеріали акції подаються у вигляді протоколів та коротких інформаційних довідок.

Матеріали подати до 18 березня 2016 року.
Переглядів: 786 | Додав: lana | Рейтинг: 0.0/0

«  Січень 2016  »